Запитання клієнтам

З моменту звернення до мене я залучаю до спілкування людей, які займатимуться вашим проектом. Я одразу введу в курс справи команду, адже про найголовніше йдеться спочатку, потім починаються деталі. Тому я прошу клієнтів письмово відповісти на мої запитання, щоб зрозуміти, наскільки я можу бути корисним і хто саме займеться проектом.

1. Про бізнес. Як ви працюєте? На чому заробляєте? Де берете клієнтів? Який канал продажів найефективніший?

Як влаштована ваша компанія? Завдяки чому вона розвивається? У чому її сила? Яка головна ціль компанії сьогодні?

Ми хочемо ясно уявити модель вашого бізнесу. Нам важлива не лише картина для клієнтів, а й погляд ізсередини.

2. Головне завдання. Яке найближче завдання зараз стоїть перед вашою компанією? Якими є ваші найближчі плани? Чого ви хочете досягти?

Для нас дуже важливо уявити собі користь нашої можливої співпраці для завдань компанії. Ми просимо вас описати завдання не в наших дизайнерських термінах — зробити зрозумілий сайт, спроектувати зручний інтерфейс, а в термінах свого бізнесу — підвищити продажі, знизити втрати, розвінчати міфи.

3. Можливе рішення. Як можна вирішити ваше завдання? Чим, на вашу думку, ми можемо бути для вас корисними? Чому ви вважаєте, що ефективніше покращувати сайт (або інший продукт з нашою допомогою), а не роботу відділу продажу чи служби підтримки?

Що б ви хотіли зробити насамперед? Що б ви зробили, якби ви мали півтора місяця на проект від початку дизайну до запуску?

Коли проект має бути закінчено, відкрито, запущено? Чому ця дата важлива?

Що ви вважатимете успіхом проекту? Як ви оцінюватимете, чи вдався проект чи провалився?

4. Очікування. У якому вигляді очікуєте отримати результат? Які ваші очікування щодо взаємодії? Що для вас важливо у дизайнерах, з якими хочете працювати?

Що викликає у вас побоювання? Що може йти не так?

У чому, на вашу думку, ми можемо бути максимально корисними для вас? Чим ми можемо доповнити вашу команду?

Яка структура вашої компанії? Хто працюватиме над проектом із вашого боку? Хто і як прийматиме головні рішення про проект загалом та про дизайн зокрема? За ким останнє слово?

Яка ваша особиста роль у компанії та проекті?

Які ще компанії чи організації братимуть участь у проекті? Як і в якій ролі?

Чому ви вважаєте, що для вас будемо корисними саме ми?

Які особливості вашої компанії можуть спростити чи ускладнити роботу над проектом чи окремими його частинами?

Як ви обираєте виконавця? Скільки компаній ви розглядаєте, крім нас? Коли ви плануєте зробити вибір?

Я ретельно вивчу відповіді та попрошу вас про докладну зустріч. Прошу вибачення, якщо не відповім на ваш лист — це лише означає, що я не бачу можливості допомогти у вашому завданні. Я буду радий виявитися корисним у майбутньому.